BIOGRAFIE

YELLOW SISTERS
BÁRA, LENA, TONI, HAWA... A HONZA

Potkaly jsme se před devatenácti lety u Toni doma a tam jsme si řekly, že založíme kapelu, teda akapelu, a třeba budeme do roka a do dne zpívat pro prezidenta. :))) A tak se stalo, dokonce jsme pro něj zpívaly hned dvakrát. To byl ale rok 2006. Od té doby uplynulo moře času a Yellow Sisters stále vystupují a tvoří. A jak přišly děti, nadchly jsme se pro dětskou tvorbu a začaly koncertovat i pro děti...

Od roku 2005 tedy společně píšeme a zpíváme naše písničky. Žlutá barva nás spojuje nejen v mayském horoskopu, který nám dal jméno, ale i v sluncem a hravostí prozářených písničkách a radostí z hudby...

A od předpředpředpředpředloňského roku s námi vystupuje Honza Melichar se svým beatboxem (rytmus, zvuky, chrčení, prdění na mikrofon) a stal se nedílnou součástí Yellow Sisters koncertů i dětských desek. 

Během roku 2021 se zrodil plán. Natočit novou desku pro děti Zvěřinec 3 a k tomu vydat všechny naše dětské písničky v knize s obrázky a akordy pro ukulele.

Takže vznikly a částečně ještě vznikají hned dvě díla. CD Zvěřinec 3 a ukulele zpěvník ze všech tří Zvěřinců s ilustracemi Lucie Ernestové a pohádkami Yellow Sisters, který jsme společně pokřtili  v prosinci 2022 v Písecké bráně v Praze. Někteří z vás projekty podpořili v naší sbírce na Hithitu.

Proč ukulele?

Protože se na ně může naučit hrát každý a je to skvělý společník. A protože rčení "co čech to muzikant" se nám líbí, chceme v dětech muzicírování podporovat. Ukulele má milý zvuk, jednoduché akordy a během chvíle můžete mít doma celou kapelu.

Deska Zvěřinec 3 je hotová a pokřtili jsme ji společně v dubnu 2022 na křtu v Malostranské besedě.

Je plná písniček o zvířatech, nočních monstrech, džungli a třeba i maringotce. Vystupuje na ní spousta talentovaných dětí, roztodivných hudebních nástrojů a dalších hostů. Například plechovka nebo operní pěvkyně.

Zpěvník s příběhy vyšel na konci roku 2022 a krásně jsme ho splečně pokřtilli na koncertě v Písecké bráně v Praze.

Najdete v něm všechny naše písničky pro děti ze Zvěřinců 1, 2 a 3 s akordy, obrázky a pohádkami, které píšeme my žluté sestřičky.

Podívejte se na ukázku ze Zvěřince 3.

 A klip ze Zvěřince 1.

K tomu, aby se CD Zvěřinec 3 a kniha dostaly až k dětem a mohly dělat radost všude tam, kde se zpívá, hraje a hudba poslouchá, jsme potřebovali Vás a Vaši podporu v hithitové sbírce na Hithitu.

Peníze jsme využili na nahrávací studio, mix, grafiku, postprodukci, ilustrace a budoucí tisk a vydání knihy.

Za Vaši podporu Vám všem moc děkujeme!

Vaše Yellow Sisters💛

Motto: "Na cestách po Česku, pusť si naši desku. A když děti vzadu křičí, pusť si ji i v zahraničí. Není důležité vyhrát, ale na ukulele hrát!"

Anotace Yellow Sisters

Yellow Sisters je originální česká vokální skupina oceněná titulem Golden diploma v soutěži světových accapell Vokal Total v rakouském Grazu (2015). Její 2. album se umístilo na 7. příčce mezinárodního žebříčku Spin the Globe's Top 10 (2010) po boku Salifa Keity. Zpěvačky Bára Vaculíková, Lena Yellow, Antonia Nyass a Luhawa Goldin jsou zároveň autorky repertoáru skupiny. Za 19 let společně vydaly 7 alb a jedno DVD, vystupovaly ve 16ti zemích. V posledních 10 letech se věnují vedle tvorby pro dospělé i dětskému publiku s programem Zvěřinec dětem a jejim dospělákům.